Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

METEK III Projesi Çalışma Ziyareti Düzenlendi

METEK III Projesi Çalışma Ziyareti Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Destek Projesi (METEK III) kapsamında yürütülen modüler geçiş sistemi pilot uygulaması çalışmaları doğrultusunda Slovenya'ya bir çalışma ziyareti düzenlendi.

26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenen çalışma ziyaretinde Slovenya Eğitim, Bilim ve Spor Bakanlığı, Slovenya Mesleki Eğitim ve Öğretim Enstitüsü, Slovenya Eğitim ve Öğretim Programları ve Hareketlilik Merkezi, mesleki ve teknik eğitim veren Celje ve Nova Goriza Okul Merkezleri ve Şirketlerarası Eğitim Merkezleri hakkında bilgiler alındı. METEK III Projesi kapsamında uygulanacak kredili geçiş sistemi pilot uygulaması sürecine ışık tutması için kurumların ziyaretlerinde iyi uygulamalar yerinde görüldü ve deneyimler paylaşıldı. Ayrıca Slovenya eğitim sistemi, mesleki ve teknik eğitimin yapısı, iyi uygulama örneklerinin paylaşımı, ulusal ve yerel eğitim yönetimi, mesleki ve teknik eğitimde kalite güvencesi çalışmaları ele alınan konular oldu. Ek olarak, Türkiye Cumhuriyeti Lübliyana Büyükelçiliği Müsteşarı Sayın Doğan GÜNEŞ ziyaret edilerek çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Çalışma ziyaretinde Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Zekine DAYIOĞLU, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Korkut KOÇAK ve Genel Müdürlüğümüz personeli yer aldı.

 

01-10-202201-10-202201-10-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.