Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

METEK III Bilgi ve Beceri Yarışması Ankara'da Düzenlendi

METEK III Bilgi ve Beceri Yarışması Ankara'da Düzenlendi

Millî Eğitim Bakanlığı, meslekî ve teknik eğitimde çeşitli etkinliklerle öğrencilere motivasyon sağlamayı, meslekî becerilerini geliştirmelerine olanak tanımayı ve ulusal düzeyde kalkınmanın bir parçası olmalarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu doğrultuda Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Meslekî ve Teknik Eğitim Kalitesinin Artırılması Projesi (METEK III) kapsamında 17 Ocak 2024 tarihinde Ankara'da "Bilgi ve Beceri Yarışması" düzenlendi.

Öğrencilerin bilgi ve becerilerini sergileme fırsatı bulduğu programının açılış konuşmasını Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ gerçekleştirdi.

Öğleden önce, 8 okulun katılımıyla gerçekleşen okullar arası bilgi yarışması, Meslekî ve Teknik Anadolu Liseleri öğrencileri için bilgi ve bilgi işlemeye dayalı bir rekabet ortamı sundu. "Farkım Bilgim, Bilgim Geleceğimdir" sloganıyla düzenlenen Bilgi Yarışmasında öğrenciler, genel kültür ve meslekî alanlarına dair soruları cevapladı.

Öğleden sonra ise "Okulum Mesleğim, Eğitimim Geleceğim" sloganıyla düzenlenen Beceri Yarışması gerçekleşti. Türkiye genelinden 100'ü aşkın Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başvurduğu yarışmada, öğrenciler ahilik, fütüvvet ve sürdürülebilir kalkınma temalarına uygun modeller geliştirerek meslekî becerilerini gösterdi. Finalde hünerlerini sergileyen öğrenciler, jürinin beğenisini kazanmak için kıyasıya yarıştı.

Bilgi ve Beceri Yarışması'nda dereceye giren okulun öğrencileri ve danışman öğretmenleri METEK Projesi kapsamında Avrupa keşif gezisiyle ödüllendirildi.

18-01-202418-01-202418-01-202418-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.