Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Eğitimde Patent ve Faydalı Model Çalışmalarına İstanbul'dan Büyük Katkı

Mesleki ve Teknik Eğitimde Patent ve Faydalı Model Çalışmalarına İstanbul'dan Büyük Katkı

Ülkemizin teknolojik ve ekonomik olarak ilerlemesine katkı sağlamak amacıyla mesleki ve teknik eğitim kurumlarımızın buluşlarını desteklemek ve geliştirilen ürünlere ilişkin hakların korunmasını sağlamak üzere 2019-2020 eğitim öğretim yılının teması mesleki ve teknik eğitimde patent, faydalı model ve tasarım yılı olarak belirlenmiştir.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda sınai mülkiyet hakları konusunda çalışmalarını hızlandırarak öğrencilerin, öğretmenlerin ve yöneticilerin katılımıyla üretilen ürünler için başvuru yapmaya devam etmektedir.

Son dönemlerde özellikle bazı illerimiz tarafından çalışmalar hızlandırılarak okullarımıza eğitim, materyal vb. birçok destek sağlanmaktadır. Özellikle İstanbul ilinde mesleki ve teknik eğitim kurumları tarafından 2019 yılının son döneminde 180 patent, faydalı model, tasarım ve marka çalışması yapılarak bu çalışmaların 162'sinin başvurusu tamamlanmıştır.

Patent izleme modülü sayesinden tüm illerimizin çalışmaları Genel Müdürlüğümüz tarafından yakından takip edilerek gelişmeler haftalık olarak izlenmekte ve raporlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.