Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM YOLUYLA SOSYAL VE EKONOMİK UYUM PROJESİ - SEUP BİRİNCİ FAZ KAPANIŞ ETKİNLİĞİ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM YOLUYLA SOSYAL VE EKONOMİK UYUM PROJESİ - SEUP BİRİNCİ FAZ KAPANIŞ ETKİNLİĞİ

Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi'nin "Birinci Fazının Kapanış Etkinliği 19 Temmuz Çarşamba günü Ankara'da düzenlendi. Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, KfW Kalkınma Bankası Ülke Direktörü Dr. Kirk MILDNER ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Ms. Eleftheria PERTZINIDOU ile bir araya geldi. Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sektör temsilcileri ve pilot iller ile pilot okulların yönetici ve öğretmenleri kapanış toplantısında yer aldı.

SEUP Projesi, Avrupa Birliği tarafından Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Fonu kapsamında finanse edilen, Alman Kalkınma Bankası (KFW) ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile uygulanmıştır. SEUP Projesinin ilk fazı kapsamında 8 pilot ilde yer alan 55 mesleki ve teknik eğitim okulunda 21 meslek alanında ön fizibilite çalışmaları yapılarak toplam 1187 atölyenin iş sağlığı ve güvenliği kuralları da dikkate alınarak altyapısı yenilenmiş ve yeni teknolojilere uygun ekipmanlarla donatılmış, öğrencilerin 21. Yüzyıl becerilerini edinebileceği ortamlar oluşturulmuştur.

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ konuşmasında etkin, verimli bir mesleki ve teknik eğitim ile mesleklerinin erbaplarını yetiştiren Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi mesleki eğitim hedeflerimize ulaşmamıza ve Türkiye'nin refah seviyesinin artırılmasına önemli katkılar sunmaktadır, daha donanımlı ve güncel teknolojinin kullanımına uygun altyapıya sahip eğitim ortamlarında eğitimin verimi arttırılmıştır diyerek bakanlığın vizyonu çerçevesinde mesleki ve teknik eğitimin güçlendirilmesine ve proje başarılarına vurgu yaptı.

SEUP Projesinin birinci fazı, kapanış etkinliği ile sonlanmıyor. SEUP Projesi'nin istihdama, bölgesel ve ulusal kalkınmaya olan destekleri, mesleki ve teknik eğitimin iyileştirilmesine verdiği katkılar projenin ikinci fazına geçişiyle artarak devam ediyor. "SEUP II" olarak adlandırılan bu yeni dönemde mevcut pilot illere, Ankara, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya ve Mardin illeri eklenmiş ve pilot il sayısı 14 olmuştur. Toplam 57 okul, 15 meslek alanıyla birlikte SEUP II çalışmalarına devam etmektedir.

19-07-202319-07-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - Telefon Rehberi

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.