Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ DA YANINDA OLDU

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ DA YANINDA OLDU

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü;  Koronavirüs salgınından dolayı olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, sağlık çalışanlarına konaklama hizmetlerinde büyük destek verdi.

Genel Müdürlüğümüze bağlı Uygulama Otelleri ve Okul Pansiyonları, sağlık kuruluşlarında görevlerini yaparken evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarımıza kapılarını açtı. Okul/kurumlarımız fedakarca çalışarak ülkemizin bu zor süreci atlatmasına katkı sunan sağlık personelini misafir etti. Bakanlığımız desteğiyle, sağlık çalışanlarımıza 24 ilimizdeki 35 okul/kurumumuzda; 45.716 gün/gece konaklama ve yeme-içme imkanı sağlandı.

Yönetici, öğretmen, öğrenci ve diğer personel tarafından sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olacak şekilde düzenlemeler yapılarak ve gerekli önlemler alınarak tüm misafirlere sağlıklı ve temiz bir konaklama hizmeti sunulmaya devam edilmektedir.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, okul / kurumlarıyla Kovid-19 sürecinde toplumun ihtiyaç duyduğu maskeden el dezenfektanına, solunum cihazından temassız termometre vb. üretimleri yapmış ve Kovid-19 mücadelesine her türlü desteği vermeye devam edecektir.

29-06-202029-06-202029-06-2020

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.