Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI BÜNYESİNDE KURULAN AR-GE MERKEZLERİNİN TEMSİLCİLERİ BİR ARAYA GELDİ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI BÜNYESİNDE KURULAN AR-GE MERKEZLERİNİN TEMSİLCİLERİ BİR ARAYA GELDİ

Yenilikçi ürün geliştirme, patent, faydalı model, tasarım ve marka üretmek, tescil ettirmek ve ticarileşmesini sağlamak amacıyla mesleki ve teknik eğitim kurumları bünyesinde kurulan Ar-Ge Merkezlerinin temsilcileri çevrim içi toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda Ar-Ge Merkezlerin altyapısının güçlendirilerek ürün çeşitliliğinin artırılması, buluş içeren yüksek teknolojili ürünlerin üretilmesi ve nihayetinde Ar-Ge kültürünü benimsemiş nitelikli nesillerin yetiştirilmesinin Bakanlığımızın en önemli hedefleri arasında yer aldığı vurgulanmıştır.

Ar-Ge merkezlerinin devam eden çalışmalarının ve hedeflerinin ele alındığı toplantıda bu merkezlerin desteklenmesi ve finansmanı konularında bilgi paylaşımında bulunuldu. Ayrıca mesleki ve teknik eğitim kurumları bünyesinde kurulan Ar-Ge merkezlerinin önemi vurgulanarak, bu merkezlerin eğitim kalitesini artırmaya ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya yönelik çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

Toplantıda Ar-Ge merkezleri sayesinde öğrencilerin iş dünyasına daha hazır hale geleceğinin altı çizilerek  okullarımız ülke ekonomisine katkı sağlayacak projelerin geliştirilmesinde Ar-Ge merkezleri sayesinde önemli bir rol oynayacağı belirtildi.

19-04-2023

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.