Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY Mardin Artuklu Mesleki Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY Mardin Artuklu Mesleki Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY, Mardin Artuklu Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti. Okul müdüründen okulun genel durumuyla ilgili bilgi alan Sayın GÜLAY konuşmasında, öğrencilerin öncelikle milli ve manevi değerlerimizi öğrenmelerinin gerekliliğini, vatan, millet ve bayrak sevgisi ile yetişmelerinin önemini vurguladı. Ülkemizin yetişmiş iş gücü ihtiyacının karşılaşmasında Mesleki Eğitim Merkezlerinin önemini anlatarak, sürekli olarak sektör temsilcileriyle işbirliği içinde bulunulması, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve sektörün talepleri doğrultusunda öğrenci yetiştirilmesini istedi.

Mesleki Eğitim Merkezlerine öğrenci kazandırmak için aile ziyaretleri, sanayi de iş yeri ziyaretleri yapılmasını, tanıtım faaliyetlerine önem verilmesini, Ülkemizde geçici statüde bulunan Suriyeli öğrencilerin de bu kapsamda değerlendirilerek kayıtlarının yapılmasını istedi.

Mesleki Eğitim Merkezlerine çok önem verdiğini bu nedenle Mardin’deki ilk okul ziyaretini mesleki eğitim merkezine yaptığını söyledi. Bundan sonra yapacağı il ziyaretinde de bu durumun devam edeceğini belirtti.

09-04-201809-04-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.