Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY Kilis´te temaslarda bulundu

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY Kilis´te temaslarda bulundu

GÜLAY´ın Kilis´e yapmış olduğu ziyarette Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamları ve Öğrenme Süreçleri Daire Başkanı İbrahim ERDOĞAN eşlik etti. Kilis Valisi Sayın Süleyman  TAPSIZ´ı da ziyaret eden GÜLAY, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı´nın  mesleki ve teknik eğitime verdiği önemi her fırsatta dile getirdiğini kaydetti. Vali TAPSIZ ise  “Kilis olarak son günlerde zor ve sıkıntılı günler geçirdik. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde birbirimize kenetlenerek bu zor ve sıkıntılı günleri atlatmaya hep beraber çalışacağız. Eğitim sistemimizde ki son gelişmeleri görüşmek üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüze yapmış olduğumuz ziyaret kapsamında Mesleki ve Teknik Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY ile istişarelerde bulunduk. Eğitim alanında ki çıtayı yükseltmek için neler yapabiliriz bunların muhasebesini yaptık. Şu unutulmamalıdır ki Devletimiz tüm imkânları ile hemşerilerimizin yanındadır” şeklinde konuştu.  

Daha sonra Kilis Valisi Sayın Süleyman TAPSIZ ve şube müdürlerimizin katılımıyla mesleki ve teknik okullarla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Ayrıca Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meslek lisesi müdürleriyle bir toplantı yapan  Genel Müdürümüz Osman Nuri Gülay, Türkiye´nin kalkınmasının Mesleki ve Teknik okullarından geçtiğini belirtirken, gençlerimizin gelecekte iyi bir meslek sahibi olması için kendilerini çok iyi geliştirmesi gerektiğini kaydetti. Öncüpınar  Konteyner Kentini de ziyaret eden GÜLAY  kampta açılan kurslardaki kursiyerlerle görüşme yaparak yetkililerden bilgi aldı. 

13-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.