Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY 15.03.2016 tarihinde Şanlıurfa’da okul müdürleri ile bir araya geldi

 Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY 15.03.2016 tarihinde Şanlıurfa’da okul müdürleri ile bir araya geldi

Sayın Gülay yaptığı konuşmada, istihdamın beklediği işgücünün oluşturulması için, okul müdürlerine büyük görevler düştüğünü, bunun için 81 İle “Okul Hamiliği” projesinin gönderildiğini, okuldaki alanlarla ilişkili sektörlerle yapılacak işbirliği protokolleri ile her okulun bir veya iki tane hamisinin olması ve bu doğrultuda sektörün eğitimin içinde öğrencilerin de sektörün içinde yetişmesi gerektiğini, sektörün öğrenciyi, okulu tanıması, kendi standartlarına göre öğrenciyi yetiştirmesi gerektiğini, mezun olduklarında da bu işletmelerde fabrikalarda istihdam edilmeleri gerektiğini vurguladı.   

Ayrıca Sayın Gülay, tüm bunları yapabilmek ve öğrencileri mesleki eğitime özendirmek amacıyla, 8. ve 9. Sınıf öğrencilerinin sektör ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi ve onlara Ahilik Ruhu’nun kazandırılması gerektiğini vurguladı.

 

 16-03-201616-03-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.