Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY Öğrencilerle Atölyede

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY Öğrencilerle Atölyede

Genel Müdürümüz Osman Nuri Gülay sektörle yapılan iş birliklerini yerinde incelemek amacıyla, Ankara Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulun motorlu araçlar ve uçak bakım teknolojisi alanlarını gezen Genel Müdürümüz alan öğretmenlerinden bilgi aldı. Öğrencilerin atölye çalışmalarına da katılan Gülay öğrencilerle yaptığı sohbette "Bu ülkenin çalışan ve üreten nesillere ihtiyacı var. Sizler mesleğinizi iyi öğreneceksiniz ki, ülkemizi, gelişmiş ülkelerle rekabet edebilecek seviyeye taşıyacaksınız" diye konuştu.

Gülay konuşmasına şöyle devam etti: "Meslek lisesi öğrencilerimiz meslek ahlakına sahip, ahilik ruhunu benimsemiş, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olmalılar. Çevresine örnek davranışlar sergilemeliler. Bizi biz yapan en önemli unsurumuz öz değerlerimizdir. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkın. Meslek lisesini bitirdikten sonra üniversitede öğrenim hayatınıza devam edin. Üniversiteye yerleşemeseniz bile elinizdeki meslek lisesi diplomasıyla her zaman iş bulabilirsiniz" dedi. Üniversite eğitimini düşünen öğrencilerin mesleki ve teknik anadolu liselerini tercih etmelerini ve bu eğitimin ileride kendilerine çok iyi imkanlar sunacağını ifade etti.

Daha sonra okulda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Gülay okul müdüründen bilgi aldı.

22-11-201622-11-201622-11-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.