Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan ŞENER, Eskişehir'de okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan ŞENER, Eskişehir'de okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan ŞENER, Eskişehir'de okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil ve İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, Sabiha Gökçen Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Bu kapsamda Sayın Nazan ŞENER, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 2,8 milyon lira maliyetle kurulan kimyasal üretim atölyesi ile yiyecek içecek hizmetleri atölyelerinin açılış törenini gerçekleştirdi. Maliyeti 800 bin TL olan kimyasal üretim atölyesinde sıvı sabun, çamaşır suyu, yüzey temizleme sıvısı, kolonya, el temizleme solüsyonu ve benzeri temizlik malzemelerinin üretimi, 2 milyon TL'lik maliyetle yapılmış olan üç yeni yiyecek içecek atölyesinde ise; aşçılık ve pastacılık eğitimleri verilecek, bunun yanında döner sermaye işletmesi aracılığı ile yemek üretimi yapılacaktır.

Açılış töreninin ardından Sabiha Gökçen Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesinin Uçak Bakım Gövde Sistemleri, Uçak Malzeme Yapıları ve Bilişim Teknolojileri Atölyelerini gezen Genel Müdürümüz Sayın Şener, Okul Müdürü İlhami Can'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mesleki eğitimin önemine dikkat çeken Sayın Nazan Şener, mesleki eğitimin kalkınmada en önemli unsurlardan biri olan yerli ve milli üretimin esası olduğunu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak kaliteli ve ihtiyaca yönelik eğitim sisteminin oluşturulmasına ve böylelikle ülkenin üretim gücüne güç katacak nitelikli personel teminini sağlamaya yönelik çalışmaları sürdürmekte olduklarını ve bu çalışmalara katkı sunan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, "Okuldaki başarılı çalışmaları Genel Müdürümüz ve Daire Başkanlarımız ile yerinde gördük. Okulumuzun çalışmaları ve başarıları ülkemizdeki diğer meslek liseleri tarafından örnek alınmalı. Okul Müdürümüz İlhami Can'ı ve değerli ekibini kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

Okul Müdürü İlhami Can, okulda yürütülen eğitim faaliyetleri,  sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, projeler ve tanınan okul statüsü hakkında bilgi vererek, uçak simülatörü kullanma, radyo kontrollü model uçak uçurma uygulamaları ve robotik çalışmaları gösterdi.

 

Sayın Nazan Şener, ziyaret sonunda okulun bilişim teknolojisi alanına bir bilgisayar laboratuvarı kurulacağı müjdesini verdi.

18-08-202218-08-202218-08-202218-08-202218-08-202218-08-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.