Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan okul müdürlerine “Bütçemi Yönetebiliyorum” Semineri düzenlendi

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan okul müdürlerine “Bütçemi Yönetebiliyorum” Semineri düzenlendi

Bütçemi Yönetiyorum Semineri Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan okul müdürlerinin bütçe yönetimi konusunda bilgilendirilmesi amacıyla;  Balıkesir Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 06 Mart 2017 tarihinde başlamıştır.

Seminerin açılışı Genel Müdürlüğümüz Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Belma GÜNGÖR, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ,  Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner BAHADIR tarafından yapılmıştır.

5 gün devam edecek olan seminer süresince 300 okul müdürüne, e- pansiyon modülü, 3308 sayılı Kanunu, Okul uygulamaları ve iletişim konusu, pansiyonlu okullar mevzuatı, MEBBİS ödenek takip modülü ve ekonomik harcama kodları, ihale mevzuatı,  ödeneklerin ve pansiyon bütçesinin kullanımı, donatım, küçük ve büyük onarım ödenekleri talep ve kullanımı, harcama türlerine göre ödeneklerin ne zaman nereden ve nasıl talep edileceği ve kullanımı, sosyal yardımlar, öğrenci bursları ve öğrenci harçlıklarının kullanılması hakkında bilgiler verilecektir.

Genel Müdürlüğümüz Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Belma GÜNGÖR yaptığı açılış konuşmalarında mesleki ve teknik eğitimde yapılan yasal düzenlemeler ve öğretim programlarında yapılan değişikliklerle ilgili açıklamalarda bulunmuştur.

09-03-201709-03-201709-03-2017

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.