Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ K-Q TSE-ISO-EN 9000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ ALDI

EĞİTİMDEN ÜRETİME KALİTE
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ K-Q TSE-ISO-EN 9000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ ALDI

Genel Müdürlüğümüz, eğitimden üretime kalite anlayışı ile Ülkemizin temel ekonomik hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Gerek ulusal gerekse uluslararası ortaklıklar yolu ile mesleki ve teknik eğitimde kalitenin artırtılması için mesleki eğitim programları, eğitim ortamları, öğretmenlerin mesleki gelişimine ilişkin sürekli yenileştirme ve iyileştirme çalışmaları yapmaktadır.

Genel Müdürlüğümüz, uhdesindeki tüm bu çalışmaların, sistemli ve sistematik bir yönetim anlayışı ile sürekliliğinin sağlanması amacıyla 27.03.2018 tarihi itibari ile uluslararası geçerliliği olan Yönetimde Kalite Sistemi (K-Q TSE-ISO-EN 9000) beratı almıştır.

Yönetimde Kalite Sistemi, mesleki eğitim politikalarının hazırlanması, uygulanması ve değerlendirilmesi süreçlerine mesleki eğitimin ilgili tüm taraflarının katılımını zorunlu kılmaktadır. Bu katılımcı anlayış, yönetimin şeffaflığı, hesap verebilirliği, sunulan hizmetin etkililiği ve etkinliği açısından önemli parametredir.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - Telefon Rehberi

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.