Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

“Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı” Antalya’da başladı

“Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı” Antalya’da başladı

Geleceğin mesleki ve teknik eğitim sistemini planlamak amacıyla gerçekleştirilecek “Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı” 08 Ocak tarihinde Antalya’da Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY ve özel sektör, kamu ve üniversitelerden yaklaşık 70 kişinin katılımı ile başladı.

 

Genel Müdürümüz Sayın GÜLAY konuşmasında, güçlü ülke olmanın koşullarından birinin nitelikli mesleki ve teknik eğitim olduğunu, Türkiye’nin çok büyük bir genç potansiyelinin bulunduğunu, öğrencilerimizin hem millî ve manevi değerlere sahip hem de globalleşen dünyada yeni teknolojik bilgilere sahip olarak yetiştirilmesinin önemli olduğunu söyledi. Mesleki ve teknik eğitimi güçlü bir şekilde ayağa kaldırmak için Sayın Bakanımız ve Sayın Müsteşarımızın liderliğinde önemli çalışmalar yapıldığını, 6764 sayılı Kanunla çıraklık eğitiminin zorunlu eğitim kapsamına alındığını, MYO’lara geçişte meslek lisesi öğrencilerine ek puan uygulamasının getirildiğini, mesleki eğitimi sektörle birlikte yönetmek için mesleki ve teknik eğitim okul yönetim kurulları oluşturulduğunu,  54 alan 200 dala ait programların güncellendiğini, sektörle 35 ilde istişare toplantıları gerçekleştirildiğini, Endüstri 4.0 ile uyumlu 19 tematik meslek lisesinin açıldığını belirten Sayın GÜLAY mesleki ve teknik eğitimin paydaşlarla birlikte sektörün talepleri dikkate alınarak şekillendirileceğini belirtti.

 

Çalıştayda, mesleki ve teknik eğitimin paydaşları ile birlikte gelecekteki mesleki ve teknik eğitim, mesleki ve teknik eğitimin tanıtım stratejisi ile Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planları hazırlanacaktır.

08-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.