Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Patent ve Faydalı Model Oluşturma Girişimlerini Desteklemek Amacıyla Eğitimler Başladı

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Patent ve Faydalı Model Oluşturma Girişimlerini Desteklemek Amacıyla Eğitimler Başladı

Genel Müdürlüğümüz ile Türk Patent ve Marka Kurumu işbirliğinde 24-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ankara Çankaya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Patent ve Faydalı Model Kursu düzenlenmiştir.

Patent ve Marka Kurumu uzmanlarınca kursiyerlere; fikri ve sınai mülkiyet hakları, patent, marka ve faydalı model hususlarında açıklamalar ile ulusal ve uluslararası boyuttaki başvuru, patent, marka ve tescil yenilemesi ile teşvikleri konularında eğitim verilmektedir.

Patent ve Faydalı Model Kursu ile okullarımızın atölyelerinde ve laboratuvarlarında öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerimizin farklı alanlardaki projelerini ürün haline getirip faydalı model, patent ve marka oluşturma çabalarına destek olmak ve bu alanlardaki başvuru sayılarını artırmak hedeflenmektedir.

 

İlk kez düzenlenen ve kursiyerler tarafından yoğun ilgi gören Patent ve Faydalı Model Kurusuna her ilden Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan atölye/laboratuvar öğretmenleri ile alan şefleri katılmışlardır.


Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.