Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü
Mesleki Teknik Ortaöğretim Okullarının Öğretmenleri Almanyada Beceri Eğitimi Görüyor
![Mesleki Teknik Ortaöğretim Okullarının Öğretmenleri Almanyada Beceri Eğitimi Görüyor](/meb_iys_dosyalar/2015_06/k_04115659_fb_img_1432910565996.jpg)
Ulusal Ajans tarafından koordinasyonu sağlanan Erasmus+ Programı kapsamında Genel Müdürlüğümüzce yürütülen ve 22 İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak olarak yer aldığı; 260 meslek dersi öğretmeninin 4 hafta süre ile Almanya ve İtalya’da mesleki gelişimini hedefleyen 754.835 EURO bütçeli “Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE)” projesi kapsamında Almanya’ya giden katılımcı öğretmenler alanlarına uygun sektörlerde işbaşı eğitimi yapmaktadırlar.