Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MESLEKİ EĞİTİME KAZANDIRMA (MEK) PROGRAMININ 2021 YILI İKİNCİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN YÖNETİCİ ÇALIŞTAYI ADANA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MESLEKİ EĞİTİME KAZANDIRMA (MEK) PROGRAMININ 2021 YILI İKİNCİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN YÖNETİCİ ÇALIŞTAYI ADANA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15 ilde 20 Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumunda görevli MEK Saha Eğitim Ekipleri 14-17 yaşları arasında temel eğitimlerini tamamladıktan sonra farklı sebeplerle eğitimlerine devam edememiş çocuklarımızı Mesleki Eğitim Merkezlerine kazandırılmasına yönelik çalışmalarına 06 Eylül 2021 tarihinden itibaren tekrar başladılar.

Tüm Dünya ülkeleri gibi ülkemizi de etkileyen Covid-19 sürecinde yüz yüze bir araya gelemeyen MEK okulları yöneticileri ile 27-28 Eylül 2021 tarihlerinde Adana Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde bir çalıştay gerçekleştirildi. İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Dairesi Başkanı Süleyman AKGÜL, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel DURGUN ve UNICEF yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen Çalıştayda; çocuğun eğitim hakkı ve UNICEF Türkiye Eğitim Programları hakkında bilgi verildi, 2020 Sonuçları değerlendirildi, programın hedefleri ve MEK okulları yöneticilerinden beklentiler açıklandı. Programın başından itibaren MEK çalışmalarını yürüten Adıyaman, Batman, Diyarbakır ve Malatya illerinden katılan yöneticilerimiz yaptıkları sunumlarla tecrübelerini aralarına yeni katılan Ankara, Antalya, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis, Konya, Mersin, Sakarya, Siirt ve Şanlıurfa MEK yöneticileri ile paylaştı. Sahada karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ve iyi örneklerin paylaşıldığı oturum ile çalıştay sona erdi.

01-10-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.