Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitimden KUPA (Kurumlar Arası Paylaşım) Projesi

Mesleki Eğitimden KUPA (Kurumlar Arası Paylaşım) Projesi

Mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarında mali kaynakların israfının önlenmesi, bütçe imkânları ile eğitim ortamlarının etkin ve verimli kullanımının sağlanması amacıyla Kurumlar Arası Paylaşım Projesi (KUPA) hayata geçirilmiştir.

Proje ile kamu idareleri arasında taşınırların bedelsiz devri ve tahsisine ilişkin esas ve usullerin belirlendiği kapatılan veya çeşitli sebeplerle kullanılmayan alan/dal, okul ve depolarda bekletilen ihtiyaç fazlası taşınırların, atıl duruma düşmelerinin önlenmesi için devredilmesi gereken makine teçhizatın hızlı bir şekilde yeniden kullanımının sağlanması amacıyla kullanım ömürleri bitmeden ekonomiye kazandırılması hedeflemektedir.

Bu çerçevede ihtiyaç fazlası taşınır olarak belirlenmiş makine ve teçhizatların kupa.meb.gov.tr internet adresi üzerinden "MEBBİS GİRİŞ" bağlantısına kurumsal kullanıcı bilgileri ile giriş yapılarak, 30 Mart 2021 tarihine kadar sisteme yüklenmesi ve sisteme yüklenmiş taşınırlardan ihtiyaç duyulanların ihtiyaç sahiplerince talep edilmesine ait iş ve işlemler ekte sunulan Kılavuza göre okullarımız tarafından gerçekleştirilecektir.

Taşınırların devrine ait talep, kabul işlemleri öncelikli olarak Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamındaki okullarımızdan başlanarak, daha sonra il içinden ve dışından talepte bulunan okul/kurumlarımızın ihtiyaçları ilgili taraflarca karşılanacak ve ilgili Yönetmelik çerçevesinde devir süreci tamamlanacaktır.

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız

İlgi Yazı için tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.