Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MESLEKİ EĞİTİMDE SERACILIK ALANINDA SEKTÖRLE İLK İŞ BİRLİĞİ BEYPAZARI'NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığı, tarım alanı bulunan 146 okulda yenilikçi tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması, sektör ile eğitim kurumlarının bir araya getirilmesi ve tarım alanında nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.
MESLEKİ EĞİTİMDE SERACILIK ALANINDA SEKTÖRLE İLK İŞ BİRLİĞİ BEYPAZARI'NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu doğrultuda Beypazarı Belediyesi, Beypazarı Ziraat Odası Başkanlığı ve Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında tarım alanı öğrencilerinin eğitimlerinin niteliğini artırmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.   

Protokole katılan ve Beypazarı yerelinde seracılık faaliyeti gösteren 50'nin üzerinde sektör temsilcisi, bu alanda eğitim alan öğrencilere uygulama, staj ve burs imkânı sağlayacak. Eğitimlerde ziraat mühendislerinden de destek alınacak, ayrıca mezunlar için de istihdam oluşturulacak.   

Yapılan örnek uygulamanın önümüzdeki dönemde Türkiye geneline yaygınlaştırılması ve bu alanda yapılan iş birliği protokollerinin sayısının artırılması hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.