Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitimde Kalite Güvence Çalıştayları Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitimde Kalite Güvence Çalıştayları Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı 2014-2020 Dönemi (IPA-II) kapsamında Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu (IQVETIII) Teknik Yardım Projesi" faaliyetleri çerçevesinde, mesleki eğitimde mevcut kalite modeli ve araçlarının revizyonu amacıyla planlanan bir dizi çalıştay 09-10 Şubat, 16-17 Şubat ve 02-03 Mart 2022 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Mesleki ve teknik eğitimin tüm taraflarının davetli olduğu bu çalıştaylara 25 pilot ilden toplam 110'un üzerinde katılım sağlandı.  Söz konusu çalıştaylarda mevcut kalite güvence sistemi ve kalite araçları değerlendirilerek, yenilenmeleri için görüş alış verişinde bulunuldu.

Proje kapsamında gerçekleştirilen diğer birçok faaliyetle ile birlikte, söz konusu çalıştayların çıktılarından da yararlanılarak, mesleki ve teknik eğitimde kalite süreçlerinin ve araçlarının revize edilmesi, böylece mesleki ve teknik eğitimde istenen kaliteye ulaşılması bekleniyor.

06-03-202206-03-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.