Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki eğitimde İvedik OSB açılımı

Mesleki eğitimde İvedik OSB açılımı

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Teknopark Ankara´yı ziyaret etti.

Özer, düzenlenen toplantıda, Türkiye´de mesleki ve teknik eğitimin mevcut durumu, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimde yapılan düzenlemeler ve başlatılan yeni projeler hakkında bilgi verdi.

İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin ise son aylarda mesleki eğitimle ilgili sevindirici gelişmeleri takdirle izlediklerini, bu kapsamda yeni bir atılımı Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

Sürecin hemen başlatılmasına karar verildi

Mesleki ve teknik eğitimde iş birliğinde mutabık kalınan toplantıda, sürecin hemen başlatılmasına karar verildi. Ayrıca iş birliğine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Teknopark Ankara´nın da dahil edilmesi kararlaştırıldı.

Ziyarette, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ile daire başkanları, Teknopark Ankara Genel Müdürü Oğuz Ünal ile yönetim kurulu üyeleri ve İvedik OSB yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

05-02-201905-02-2019

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.