Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitimde Doğal Gaz Cihazları Üreten Sanayicilerle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Mesleki Eğitimde Doğal Gaz Cihazları Üreten Sanayicilerle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı mesleki ve teknik eğitim alanında sektörle işbirliğine her geçen gün yeni bir sektör ilave ederek işbirliği ağını genişletmeye devam ediyor. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bu kapsamda Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile “Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği” protokolü imzaladı. İşbirliği protokolü MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ve DOSİDER Başkanı Ömer Cihad VARDAN tarafından imzalandı.

İmza törenine MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer ve DOSİDER Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

İşbirliği protokolü kapsamında 30 ilde belirlenen 30 adet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanına ait eğitim amaçlı atölye ve laboratuvarlar DOSİDER tarafından kurulacak ve bu okullardan mezun olan alan öğrencilerinin mezuniyet sonrası istihdamları sağlanacaktır. Ayrıca Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanında donatımı yapılan okullardaki öğretmenlere de sektör tarafından mesleki gelişim eğitimi verilecektir.

Doğalgaz sektöründe hizmet veren DOSİDER, 7 Milyar TL iç piyasa, 1 Milyar USD de ihracat toplam büyüklüğü ile Türkiye ekonomisi için önemli bir aktör konumundadır.

19-11-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.