Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesinde Öğretmenlerimize Uzaktan Eğitim Desteği

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesinde Öğretmenlerimize Uzaktan Eğitim Desteği

28-12-202028-12-2020

Genel Müdürlüğümüzce ülkemiz genelinde hayata geçirilmiş olan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi" kapsamında, okullarımızda görev yapan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliği ile "Patent-Faydalı Model ve Marka-Tescil İşlemleri Eğitimi" ve "TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eğitimi" gerçekleştirilmiştir.

 

19-20 Aralık 2020 ve 23-24 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen eğitimler, uzaktan eğitim yoluyla aktif çevrimiçi Zoom alt yapısı kullanılarak, yaklaşık 2000 öğretmene 4 farklı grupta birer günlük program halinde verilmiştir.

 

1000 Okul Projesi kapsamındaki okullarımızda görev yapan alan öğretmenlerimize, patent-faydalı model, marka-tescil çalışmaları, TÜBİTAK lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmaları konularında çalışmalar yürütmüş uzman BİLSEM yönetici ve öğretmenleri tarafındanverilen eğitimlerde, öğretmenlerimizin okullarında yapabilecekleri çalışmalar ile ilgili örnekler de yer almıştır.

 

Bakanlığımızca 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında başlatılan Patent-Faydalı Model ve Marka-Tescil farkındalığı kapsamında yapılacak bu eğitimlerin yaygınlaştırılması için önümüzdeki yıl içerisinde "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ve "AR-Ge Merkezleri" kapsamındaki okullarımızda görev yapan tüm öğretmenlerimizin eğitimlere katılımı hedeflenmektedir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.