Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitim Merkezlerinde Uygulanan Rehberlik Hizmetlerine Yönelik Doküman Çalıştayı Mardin'de Yapıldı

Mesleki Eğitim Merkezlerinde Uygulanan Rehberlik Hizmetlerine Yönelik Doküman Çalıştayı  Mardin'de Yapıldı

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyon Belgesinin Mesleki ve Teknik Eğitimle ilgili 1 inci hedefinde, Mesleki ve Teknik Eğitime Atfedilen Değerin Artırılması Sağlanacağı,  2 nci hedefinde ise, Mesleki ve Teknik Eğitimde Rehberlik Erişim İmkanlarının Artırılacağı ifade edilmiştir. Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde bulunan hedefler doğrultusunda,  Bakanlığımız ile UNICEF arasında imzalanan Çalışma Planı kapsamında mesleki eğitim merkezlerinde sunulan eğitim-öğretim ve rehberlik faaliyetlerinin etkinliğinin artırılmasına yönelik çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. Bu kapsamda, Rehberlik Öğretmenlerinin katılımı ile  17-19 Haziran 2019 tarihlerinde Mardin ilinde  bir çalıştay düzenlenerek, mesleki eğitim merkezlerinde uygulanan rehberlik faaliyetlerinde kullanılan form ve anketler gözden geçirilerek ihtiyaca göre mevcut dokümanlarda revizyon yapılmış ve yeni dokümanlar üretilmiştir. Yapılan çalıştayda üretilen taslak dokümanlar,  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından incelenerek, uygun görülenler mesleki eğitim merkezi programı uygulayan okul ve kurumlarımızda görevli Rehberlik Öğretmenlerinin kullanımına sunulacaktır.

22-06-201922-06-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.