Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitim Merkezi Programı ve Mevzuat Çalıştayı Başladı.

Mesleki Eğitim Merkezi Programı ve Mevzuat Çalıştayı Başladı.

"Mesleki Eğitim Merkezi Programı ve Mevzuat Çalıştayı" Balıkesir'in Ayvalık İlçesinde bulunan Cunda Uygulama Oteli'nde başladı. 21 Mart 2022 tarihinde başlayan ve 5 gün sürecek çalıştayın açılışında Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Abdülaziz YÜK, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali TATLI, UNICEF Temsilcisi Sayın Melih AKIN ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan ŞENER açılış konuşmaları gerçekleştirdi.

Sayın Nazan ŞENER konuşmasında, mesleki eğitimin kalkınmada en önemli unsurlardan biri olan yerli ve milli üretimin esası olduğunu vurguladı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak kaliteli ve ihtiyaca yönelik eğitim sisteminin oluşturulmasına ve böylelikle ülkenin üretim gücüne güç katacak nitelikli personel teminini sağlamaya yönelik çalışmaları sürdürmekte olduklarını söyleyen ŞENER, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın himayelerinde başlatılan eğitim sistemimize yönelik paradigma değişimine Genel Müdürlüğümüzce üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmek suretiyle var gücümüzle katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda özellikle mesleki eğitimin içerisinde ahilik kültürünün taşıyıcısı niteliğindeki mesleki eğitim merkezlerine ayrı bir önem vermekteyiz" ifadelerini kullandı.

Mesleki eğitim merkezi programı ve e-MESEM uygulamalarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaların gerçekleştirileceği çalıştayda 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Önceki Öğrenmelerin Tanınması ve Denklik Yönergesi gibi mevzuatlar kapsamında ne gibi revizeler ve uygulama değişiklikleri yapılacağına dair çalışmalar gerçekleştirilecek ve raporlanacaktır.

21-03-202221-03-202221-03-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.