Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitim Merkezi Çırak Öğrencileri İçin Psiko-Sosyal Destek Modülleri Eğitimleri Başladı

Mesleki Eğitim Merkezi Çırak Öğrencileri İçin Psiko-Sosyal Destek Modülleri Eğitimleri Başladı

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde yer alan "Mesleki ve Teknik Eğitime Atfedilen Değerin Artırılması" ve "Mesleki ve Teknik Eğitimde Rehberlik Erişim İmkanlarının Artırılması" hedefleri doğrultusunda Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün çalışmaları devam etmektedir.

Bakanlığımız ile UNICEF arasında imzalanan Çocuk Hakları ve İş İlkeleri Çalışma Planı kapsamında çalışmalar ve eğitimler başlatılmıştır. Mesleki eğitim merkezlerinde sunulan eğitim-öğretim ve rehberlik faaliyetlerinin etkinliğinin artırılması planlanmıştır. Buna yönelik olarak Mesleki Eğitim Merkezlerinde ve MEM programı uygulayan okullarımızda görev yapan 48 Rehberlik Öğretmenine 10-12 Temmuz 2019 tarihlerinde İstanbul ilinde Psiko-Sosyal Destek Modülleri Eğitimi verilmektedir.

Çalışma kapsamında; ülke genelinde MEM programı uygulayan okul ve kurumlarda görev yapan toplamda 285 Rehberlik Öğretmenine Mesleki Eğitim Merkezi Çırak Öğrencileri İçin Psiko-Sosyal Destek Modülleri Eğitimi verilecektir. Çalışma neticesinde Mesleki Eğitim Merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerin daha nitelikli bir eğitim almalarının sağlanması planlanmaktadır.

11-07-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.