Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitim Kalite Danışma Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Mesleki Eğitim Kalite Danışma Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı 2014-2020 Dönemi (IPA-II) kapsamında Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu (IQVETIII) Teknik Yardım Projesi faaliyetleri kapsamında oluşturulan ve daimi bir kurul niteliği taşıyan "Mesleki Eğitim Kalite Danışma Kurulu" ilk toplantısını 26 Ocak 2022 tarihinde Ankara'da gerçekleştirdi.

Daha kaliteli bir mesleki eğitim için tüm tarafların işbirliğini sağlamak ve farkındalığını artırmak amacıyla oluşturulan Kurul, ilgili kurumların ve iş dünyasının temsilcilerinden oluşmakta olup, kalite çalışmalarının gerekliliklerine uygun olarak katılım ve işleyişte esnek bir yapıya sahiptir.

Mesleki Eğitim Kalite Danışma Kurulu'nun 6 ayda bir gerçekleştireceği toplantılar ile mesleki ve teknik eğitimde Dünya standartlarında kalite güvence sisteminin en etkili şekilde uygulanması ve sürekli geliştirilmesi için yön belirleyici çalışmalar gerçekleştirmesi bekleniyor.

28-01-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.