Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİMDE SANAT VE ESTETİK YOLCULUĞU BAŞLIYOR...

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİMDE SANAT VE ESTETİK YOLCULUĞU BAŞLIYOR...

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü öğrencileri için sanat ve estetik algılarını gün yüzüne çıkaracak 2024 yılı etkinlikler yolculuğu başlıyor. Düzenlenen üç farklı etkinlik vesilesiyle öğrencilerimiz sanatın incelikleriyle Ahilik ahlakını bütünleştirerek meslekî becerileriyle girişimci ve yenilikçi ruhlarını ortaya koyma fırsatı yakalıyor. Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda gerçekleştirilecek olan yarışmalar;

Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik" konulu Kısa Film Yarışması,

"Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik" konulu Kısa Film Yarışması, Genel Müdürlüğümüz koordinesinde Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi işbirliğinde  düzenleniyor. Bu yarışma ile öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini Ahilik anlayışında sanat ve estetik kavramlarıyla bütünleştirerek görsel sanat çalışmaları aracılığıyla ortaya koymaları hedefleniyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 15 Mart 2024'tür.

Sıfır Atıkla Sanat Yarışması,

"Sıfır Atıkla Sanat Yarışması", Genel Müdürlüğümüz koordinesinde Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi işbirliğinde düzenleniyor. Bu yarışma ile öğrencilerimizin hayal gücü ve tasarım kabiliyetlerini harmanlayarak atıklardan geri dönüştürülmüş yeni ve özgün eserler ortaya çıkarmaları ve Yeşil Dönüşüm ile Sıfır Atık farkındalığı kazanmaları hedefleniyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 18 Mart 2024'tür.

İnsan ve Tabiat Temalı "Zamanı Durduranlar" Fotoğraf Yarışması,

İnsan ve Tabiat Temalı "Zamanı Durduranlar" Fotoğraf Yarışması, Genel Müdürlüğümüz  koordinesinde, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İDAMADRA Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (BALOSB) işbirliğinde düzenleniyor. Bu yarışma ile insanın tabiatla barış sağlaması gerektiğini öğrencilerimizin fotoğraf sanatının evrensel dilini kullanarak ifade etmesi amaçlanıyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 22 Şubat 2024'tür.

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen bu etkinlikler, Meslekî ve Teknik Eğitim bünyesindeki öğrencilerimize meslekî bakış açıları ve yeterliliklerini Ahilik anlayışında sanat ve estetik algısıyla ortaya koyacakları bir ortam sunacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.