Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ Mesleki Eğitim'de Yeni Yaklaşımlarla İlgili Çorum'a Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi.

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ Mesleki Eğitim'de Yeni Yaklaşımlarla İlgili Çorum'a Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi.

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Murat GÜLŞEN ile birlikte Çorum İlini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI'yı makamında ziyaret eden Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ; Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI, Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah KODEK, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat OCAK, Çalışma ve İş kurumu Müdürü Levent TUZCU, Çorum OSB Müdürü Özgür Özden YALÇIN ile Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep GÜR'ün yer aldığı il brifingine katıldı.

Mesleki eğitimin mevcut durumu, gelecekte uygulanması planlanan faaliyetler hakkında bilgilendirme yapan Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ; Mesleki eğitimde nitelikli erişimin, tanıtım ve yönlendirmenin, farkındalık arttırma çalışmalarının ve nitelikli istihdamın önemli olduğunu belirterek sektör içi okul, sektöre entegre okul, bölge okulu ve ihtisas okulu modelleri üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Çorum Sanayicisinin talepleri doğrultusunda bu okul modellerinin uygulanabileceğine dair açıklamalarda bulundu.

Valilik ziyareti akabinde mesleki ve teknik eğitim okul müdürleri ile bir araya gelen Genel Müdürümüz; mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi ve Bakanlığımızca hayata geçirilen yeni uygulamalar, okullarımızın faaliyetleri ile önümüzdeki dönemlerde yapılması planlanan çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu. Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ, iletilen görüş ve önerileri önemsediklerini belirterek gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti. Mesleki okullarımızın Çorum'a katma değer kattıklarını görmekten ayrıca mutluluk duyduğunu belirtti.

İl programı kapsamında okul ziyaretleri de gerçekleştiren Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ, İlk olarak Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezinde işletmelerin nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması için makine teknolojisi ve tasarımı alanında,  yenilikçi ve 21. yüzyıl teknolojilerine uygun eğitim atölyelerinin yer aldığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) projesi ile hayata geçirilen Çorum Mesleki İnovasyon Merkezi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Genel Müdürümüz ve yanındaki heyet; Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından yürütülen SOGEP kapsamında gerçekleştirilen Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi Projesi ile Türkiye'de ilk, dünyada ikinci olarak Çorum'da kurulan Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

Genel Müdürümüz ayrıca; Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve proje iştirakçisi Alapala Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan protokol kapsamında yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde değirmencilik alanında nitelikli eleman yetiştirilmesine katkı sunacak olan Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi hakkında bilgiler aldı.

27-03-202427-03-202427-03-202427-03-202427-03-202427-03-202427-03-202427-03-202427-03-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.