Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Meslek Lisesi Koçları Programı Okul - Şirket Buluşması Gerçekleştirildi

Meslek Lisesi Koçları Programı Okul - Şirket Buluşması 23 Şubat tarihinde Koç Holding ev sahipliğinde geniş katılımla gerçekleşti.
Meslek Lisesi Koçları Programı Okul - Şirket Buluşması Gerçekleştirildi

Toplantıya, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İlgili Daire Başkanı Şennur Çetin ve ekibi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Müdür Yardımcısı Serkan Gür ve ekibi, 49 Meslek Lisesi Yöneticisi / Sorumlu Öğretmeni ve 39 ÖSGD üyesi Şirket Sorumlusu / Koçları katıldı. Okul – İşletme İşbirliği’nin önemi ile işsizliğin çaresinin mesleki eğitimde olduğu vurgulanan toplantıda Meslek Lisesi Koçları Programı’nın 2012 yılından bu yana 50 ÖSGD üyesi şirketten 900 gönüllü ile 13 farklı şehirde, 89 Meslek Lisesi’nde 6800 öğrenciye ulaştığı vurgulanmıştır. Proje kapsamında geliştirilen Okul- İşletme İşbirliği Modeli ve başarılı işbirliği örneklerini paylaşıldığı buluşmada; Meslek Lisesi Koçları Programı eğitim danışmanları, meslek liseleri, şirketler ve sivil toplum kuruluşlarının daha etkili çalışması ve işbirliklerinin artmasını destekleyecek bir çalışma gerçekleştirilmiştir.

01-03-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.