Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Meslek liselilerin TEKNOFEST başarısı

Meslek liselilerin TEKNOFEST başarısı

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST'e Sakarya ve Antalya'dan katılan iki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı elektrikli araç projeleriyle dereceye girmeyi başardı.

Türkiye'nin dört bir yanından öğrenci, mezun ve girişimin katıldığı TEKNOFEST, 27 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Birbirinden farklı projelerin yer aldığı bu yılki TEKNOFEST'te liseli öğrencilerin elektrikli araç projeleri yine başarılı dereceler aldı. Sakarya'daki Borsa İstanbul Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, elektrikli araçların az enerji harcaması üzerine yaptıkları çalışmayla TEKNOFEST'te Türkiye 2'ncisi oldu. Öte yandan Antalya'daki Serik Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencilerinin tasarladığı elektrikli araç ise Türkiye 3'üncüsü olmayı başardı.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ 2'NCİLİKGETİRDİ

Borsa İstanbul Sakarya MTAL öğrencileri tarafından 2022 yılında kurulan SANCAKLI EC takımı, TEKNOFEST'te 'Enerji Verimliliği ve Performans' kategorisinde yarıştı. Okul öğrencilerinden oluşan takım, elektrikli araçların daha az enerji harcaması üzerine yaptıkları AR-GE çalışmalarıyla 'Enerji Verimliliği ve Performans' kategorisinde Türkiye 2'nciliği elde etti. Borsa İstanbul Sakarya MTAL, elde ettikleri başarının ardından çalışmaların ve projelerin okulda artarak devam edeceğini belirtti. Öte yandan SANCAKLI EC takımı, bütün çalışmalarını okulun atölye ve laboratuvarlarında yürüttüklerine dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.