Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Meslek Liselerine 16 Milyon Avro Hibe Desteği

Meslek liseleri, Erasmus+ programı kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansına sunulan ve hibe desteği almaya hak kazanan 518 projenin 471´ini hazırladı - Bu kapsamda, meslek liselerine 16 milyon 829 bin avro tutarında proje hibe desteği verilecek - Projelerle, öğrenci ve öğretmenlere Avrupa´da çalışma alanları ve meslekleri ile ilgili eğitim alma ve staj yapma imkanı sağlanacak
Meslek Liselerine 16 Milyon Avro Hibe Desteği

Meslek liseleri, Erasmus+ programı kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansına sunulan ve hibe desteği almaya hak kazanan 518 projenin 471´ini hazırladı. Bu kapsamda meslek liselerine 16 milyon 829 bin 942 avro tutarında proje hibe desteği verilecek.


Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2018 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ programı "Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği" faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanarak 31 Temmuz´da açıklandı. 


Desteklenen projeler kapsamında meslek liselerinden üniversitelere, kamu kurumlarından sivil toplum kuruluşlarına, şirketlerden belediyelere kadar geniş bir yelpazede kurum ve kuruluşlara sağlanan hibe desteği ile öğrenci ve öğretmenlere, Avrupa´da çalışma alanları ve meslekleri ile ilgili eğitim alma ve staj yapma imkanı sağlandı. 


Erasmus+ programı ile Türkiye´de mesleki eğitimin kalitesi ve cazibesinin artırılmasına ve Türkiye´de nitelikli iş gücü yetiştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.


Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 2 bin 143 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanların içerik değerlendirmesine alınması sonucunda, 518 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazandı. Desteklenecek 518 projenin 471´i MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar tarafından hazırlandı. Bu kapsamda kurumlara 16 milyon 829 bin 942 avro tutarında proje hibe desteği verilecek.


Projelerle söz konusu okullardaki öğrencilerin, yurt dışında kendi alanlarında uzun süreli iş yeri eğitimi yapmaları konusunda imkanlar sunulacak.


Aynı amaçla meslek dersi öğretmenlerine yönelik hazırlanan projelerle de mesleki eğitimde toplumun her kesimine ulaşılmasına imkan sağlanacak.

 

 

 

 

 

03-08-201803-08-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.