Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

"Meslekî Eğitim Politika Belgesi Çalıştayı" Sakarya'da Başladı.3 gün sürecek "Meslekî  Eğitim Politika Belgesi Çalıştayı"nın ilk günü Sakarya Sezginler Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde komisyon çalışmalarıyla başladı.

Meslekî eğitimin öneminin vurgulandığı çalıştaya Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Daire Başkanları Ercan ALPAY, Durmuş CAN ve Murat NEDİRLİ, Sakarya İl Millî Eğitim Müdür Vekili Ahmet Duran YÜCE ve Bakanlığımızdan temsilciler ile paydaş kuruluşlardan katılım sağlandı.

Çalıştay öncesinde Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ başkanlığında Sezginler Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonu'nda çalıştay katılımcılarıyla ele alınacak konular hakkında açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarıyla devam eden programda, eğitim-istihdam ilişkisini güçlendirecek ve meslekî eğitimi yaygınlaştıracak politika ve stratejilerin geliştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar üzerinde duruldu.

Meslekî Eğitime Erişim ve Farkındalık, Eğitim Ortamları, Öğretim Programları, Eğitici Kaynağı ve Profili, Paydaş İş Birliği ve İstihdama Geçiş olmak üzere 6 farklı çalışma grubunun bulunduğu çalıştayın ardından meslekî eğitimi yaygınlaştırma amacıyla yakın zamanda Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal ŞAMLIOĞLU'nun teşrifleriyle açılışı yapılan Sezginler Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelini ziyaret eden Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ , uygulama otelinin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sakarya temasları kapsamında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesini de ziyaret eden Genel Müdürümüz okulun atölyelerinde incelemelerde bulunarak öğretmenler odasını ziyareti ile il programını tamamladı.

16-01-202416-01-202416-01-202416-01-202416-01-202416-01-202416-01-202416-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.