Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleğim Geleceğim ve Kariyerim Haftası "Geçmişten Günümüze Meslekî Eğitim Fotoğraf Sergisi" ile Başladı...

Mesleğim Geleceğim ve Kariyerim Haftası

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde,  hazırlanan  "Geçmişten Günümüze Meslekî Eğitim Fotoğraf Sergisi" meslekî ve teknik eğitimin geçmişten günümüze gelişimine dair ziyaretçilerini kısa bir yolculuğa çıkarıyor.

Selçuklu'dan Osmanlı'ya, Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyeti'ne kadar hayatın her alanında ve ülkenin her idari yerleşim biriminde mesleki ve teknik eğitim süreci gelişerek devam etmiştir. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte eğitimde büyük bir hamle başlatılmış ve genç Cumhuriyetin hedefleri arasında yer alan modernleşme ve kalkınma yolculuğunda mesleki ve teknik eğitime daha fazla önem verilmiştir.

Modernleşmenin hız kazanması, okullaşma oranındaki artış, eğitim kalitesinin yükselmesi gibi pek çok etken mesleki eğitime olan talebi her geçen gün daha da artırmıştır. Böylece ticaret mektebinden terzilik okuluna, balıkçılık mektebinden aşçılık okuluna, marangoz okulundan inşaat teknik okuluna çok sayıda mesleki eğitim kurumu açılmıştır.

Bugün; yeni okul modelleri, teknolojik yeniliklerle kendini sürekli güncelleyen eğitim yaklaşımları, dijital dönüşüme ve çevresel etkenlere uyumlu alt yapı ve makine parkıyla geçmişin tecrübesini geleceğin teknolojisiyle birleştiren, 53 alan 114 dalıyla toplumun bütününe hitap eden bir mesleki ve teknik eğitim süreci yürütülmektedir.

"Geçmişten Günümüze Meslekî Eğitim Fotoğraf Sergisi" 27-29 Mayıs 2024 tarihleri arasında 11 ilimizde (Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Batman, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Konya, Mersin, Rize) eş zamanlı olarak 3 gün boyunca devam edecek olup, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garında ziyaretçilerini beklemektedir.

27-05-202427-05-202427-05-202427-05-202427-05-202427-05-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.