Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mersin Sektör İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi.

Mersin Sektör İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi (SEUP) kapsamında  "Mesleki Eğitimde Sektörel İş Birliği" toplantısı Mersin Suphi Öner Öğretmenevi ve ASO'da gerçekleştirildi. Etkinliğe Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ ile birlikte Mersin Vali Vekili Adem YILMAZ, MEB Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Mustafa GÜNAY, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ'un yanı sıra iş dünyasından oda temsilcileri ile okul müdürleri ve alan şefleri katılım sağladı.

Gerçekleşen toplantıda iş dünyası ve meslek örgütleri temsilcileri ile mesleki eğitimde iş birliğine yönelik fikir alışverişinde bulunuldu. Sektörün insan kaynağı ihtiyaçları, meslek liseleriyle iş birliği modelleri ve istihdamın artırılması için görüş ve öneriler alındı.

Program sonrası Mersin il ziyareti kapsamında Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı bazı ortaöğretim kurumlarını da ziyaret eden Genel Müdürümüz programına öncelikle Mersin Deniz Ticaret Odası Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesini sonrasında ise Toroslar Mimar Sinan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ile devam etti. Alan atölyelerini ziyaret eden Genel Müdürümüz ayrıca okul öğrencilerinden Avrupa Wushu Sanda şampiyonu olan 11. Sınıf öğrencisi Burak KÜÇÜK'ü tebrik ederek başarılarının devamı diledi.

Program devamında Yenişehir ilçesine geçen Ali KARAGÖZ Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Model Fabrikaya da ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

12-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.