Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MEB GASTRONOMİ FESTİVALİ VE YEMEK YARIŞMASINDA BAŞVURULAR BAŞLIYOR

MEB GASTRONOMİ FESTİVALİ VE YEMEK YARIŞMASINDA BAŞVURULAR BAŞLIYOR

 Türk mutfağının zengin lezzetlerini koruma ve tanıtma misyonuyla düzenlenen "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" dopdolu bir programla karşımıza çıkıyor. Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen bu etkinlik, öğrencilere meslekî eğitim yoluyla kazandıkları becerileri sergileme fırsatı sunarken, Türk mutfağının geleneksel tatlarını da ön plana çıkarıyor.

Yarışma, Meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarında Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim öğretim gören öğrencilere mutfak sanatlarındaki ustalıklarını gösterme ve Türk mutfağının zengin geçmişini gelecek nesillere aktarma fırsatı sunuyor. Yarışma vesilesiyle öğrenciler, Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini ortaya koyarken aynı zamanda bu değerli mirası koruma sorumluluğunu daha iyi anlama şansı buluyor.

Yarışma başvuruları 21 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında https://gastrofest.meb.gov.tradresinden gerçekleştirilecek ve belirlenen 28 gastronomi bölgesinde tüm illerin katılımıyla 15 - 19 Nisan tarihleri arasında icra edilecek. Bölge birincileri İstanbul'da gerçekleştirilecek olan 4 Mayıstaki büyük finale katılacaktır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.