Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MEB, Boeing ve Anatek İş Birliği Protokolü

Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY, ANATEK Teknoloji ve Transfer Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve The BOEING Company temsilcilerini kabul etti.  
MEB, Boeing ve Anatek İş Birliği Protokolü

Hava aracı bakım ve onarım hizmetlerinde ihtiyaç duyulan kalifiye teknik insan gücünün yetiştirilmesini desteklemek amacıyla, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Uçak Bakım alanı, Uçak Gövde-Motor ve Uçak Elektroniği dallarında görev yapan dal öğretmenlerinin uluslararası havacılık mevzuatı kapsamında teorik ve uygulama bilgi seviyelerini yükseltmek ve bu dallarda öğrenim gören öğrencilerin teknik İngilizce seviyelerini yükseltmek amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, ANATEK Teknoloji ve Transfer Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve The BOEING Company ile 5 Ocak 2016 tarihinde iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokolde Türkiye’nin dokuz farklı ilinde bulunan ve mesleki ve teknik eğitim veren 11 lisede uçak bakım eğitimi alanındaki öğretmen ve öğrenciler hedeflenmiştir. Protokol kapsamında uzaktan öğretim tekniği ile uçak bakım ve onarım hizmetlerinde ihtiyaç duyulan yüksek vasıflı teknik insan kaynağı yetiştirilecektir. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri Gülay, konuyla ilgili görüşlerini “Bakanımızın onayıyla imzalamış olduğumuz bu protokolün katkısı ile öğretmen ve öğrencilerimiz dünya standartlarına ulaşma imkânı bulacaktır. Denizcilik, otomotiv, makine vb. çeşitli alanlarda şu anda yürürlükte olan 59 adet sektör işbirliği protokolümüz bulunmaktadır. Havacılık alanında da Türkiye’nin insan kaynağının gelişimini sağlayacak olan bu protokolü imzalamaktan büyük mutluluk duymaktayız. Protokol ortaklarımızdan gelecek her türlü yeni iş birliği tekliflerine açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bundan sonra da başarılı işbirliklerinin devam edeceğine dair inancımız tamdır. Çalışmalar sırasında emeği geçenlere teşekkürlerimi sunarım.” şeklinde ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.