Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Liselere Yerleştirmede Birinci Nakil Sonuçları Açıklandı

Liselere Yerleştirmede Birinci Nakil Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını açıkladı.

LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarına "meb.gov.tr" adresinden ulaşılabiliyor.

Birinci nakil dönemi sonunda tercih yapan öğrencilerin %96'sı istedikleri okullara yerleşti

Mesleki Eğitime Yerleşen Öğrenci sayısındaki Artış %47'ye yükseldi

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerine yönelim devam ediyor. 10 Ağustos 2020 tarihinde mesleki ve teknik Anadolu liselerine yerleşen öğrenci sayısı 2019 yılına göre %40 artarak 417.233'e yükselmişti. Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarında da mesleki eğitime yönelim artmaya devam etti ve mesleki eğitime yerleşen öğrenci sayısı 437.248'e yükseldi. Böylece 2020 yılında mesleki ve teknik Anadolu liselerine yerleşen öğrenci sayısında 2019 yılına göre %47'lik bir artış sağlanmış oldu.

İkinci Nakil Başvuruları 21 Ağustos'ta Sona Erecek

Bugün başlayan yerleştirmeye esas 2. Nakil tercih başvuruları 21 Ağustos'ta sona erecek. Yerleştirmeye esas 2. Nakil sonuçları 24 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci, 24 Ağustos 2020 tarihinde tamamlanmış olacak.

Süreç Sonunda Herkes Yerleştirilecek

İkinci yerleştirmeye esas nakil sonunda da hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 28 Ağustos 2020 tarihinde yerleştirme süreci tamamlanacak.

  

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.