Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Genel Müdürü ve beraberindeki heyet 10-12 Ocak 2024 tarihlerinde Ankara'ya çalışma ziyaretinde bulundu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Genel Müdürü ve beraberindeki heyet 10-12 Ocak 2024 tarihlerinde Ankara'ya çalışma ziyaretinde bulundu.

Meslekî ve teknik eğitimde iyi örneklerin paylaşılması ve gelecekte yapılabilecek çalışmaların planlanması amacıyla KKTC Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Genel Müdürü Sayın Gülşen HOCANIN ile beraberindeki meslek lisesi yöneticileri ve öğretmenlerinden oluşan heyete kapsamlı bir ziyaret programı hazırlandı. 

Meslekî Yeterlilik Kurumu, Metal ve Metalurji Alanında Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezi, farklı alanlarda verilen meslekî ve teknik eğitim uygulamalarının görülmesi amacıyla Siteler Meslekî Eğitim Merkezi, Mogan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile Cezeri Yeşil Teknoloji Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi görüldü. Bu kurumlarda atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin işbaşında eğitimi, çıraklık eğitimi, yetkinlik geliştirme, döner sermaye uygulamaları,  patent alma, Meslekî yarışmalara katılım konularında paylaşımlar yapıldı. 

Genel Müdürümüz Sayın Ali KARAGÖZ ile yapılan görüşmede ise meslekî eğitimde KKTC'ye yansıtılabilecek yenilikler ve gelişmeler ele alınarak yapılabilecek ortak çalışmalar ve faaliyetler ifade edildi.

17-01-202417-01-202417-01-202417-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.