Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Kızların Eğitimi için Gaziantep’te Çalışmalar Devam Ediyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı  Sayın Fatma Şahin, Kız Çocuklarının Eğitimi İçin Çalışmalara Katıldı
Kızların Eğitimi için Gaziantep’te Çalışmalar Devam Ediyor

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı liderliğinde yürütülen, ‘Özellikle Kız Çocuklarının Okuma Oranlarının Artırılması Projesi’ (KEP II) kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki 15 pilot İl’de çalışmalar devam ediyor.

Bu doğrultuda; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı, daha çok çocuğun daha kaliteli bir eğitim alabilmesi için 22.02.2017 tarihinde veliler ile bir araya geldi. 200 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Belediye Başkanı  kendi hayatından örnekler vererek kız çocuklarının okullaşmasının önemini vurguladı.

Toplantının ardından Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, öğretmenler, bölgenin kanaat önderleri ve proje yöneticileri; bölgenin güçlü yanları, zayıf yanları, eksikleri ve fırsatlarını görüştü. Toplantı sonucunda ‘Kız Çocuklarının Eğitimi’ için Gaziantep ‘İl Eylem Planı’nı çıkartıldı.

Bu doğrultuda İl Ziyaret Ekipleri tarafından ev ziyaretleri Mart ve Nisan aylarında gerçekleştirilecektir.  Çocuğunu okula göndermeyen ailelerin evleri tek tek ekiplerce ziyaret edilecek, çocuklarını okula göndermelerinin önemi ve gerekliliği anlatılacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.