Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

KALİTE BELGEMİZ TESCİLLENDİ

KALİTE BELGEMİZ TESCİLLENDİ

Genel Müdürlüğümüz, eğitimden üretime kalite anlayışı ile Ülkemizin temel ekonomik hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Gerek ulusal gerekse uluslararası ortaklıklar yolu ile mesleki ve teknik eğitimde kalitenin artırtılması için mesleki eğitim programları, eğitim ortamları, öğretmenlerin mesleki gelişimine ilişkin sürekli yenileştirme ve iyileştirme çalışmaları yapmaktadır.

Yönetimde Kalite Sistemi, mesleki eğitim politikalarının hazırlanması, uygulanması ve değerlendirilmesi süreçlerine mesleki eğitimin ilgili tüm taraflarının katılımını zorunlu kılmaktadır. Bu katılımcı anlayış, yönetimin şeffaflığı, hesap verebilirliği, sunulan hizmetin etkililiği ve etkinliği açısından önemli göstergelerdir.

Genel Müdürlüğümüz, uhdesindeki tüm bu çalışmaların, sistemli ve sistematik bir yönetim anlayışı ile sürekliliğinin sağlanması amacıyla 27.03.2018 tarihi itibari ile uluslararası geçerliliği olan Yönetimde Kalite Sistemi (K-Q TSE-ISO-EN 9000) beratı almıştır.

Belgenin devamı için TSE tarafından yapılan 1.Gözetim Tetkiki, Genel Müdürümüz ve Daire Başkanlarının katılımıyla 19.03.2019 tarihinde açılış toplantısı ile başlamış ve 2 gün süren Tetkik başarı ile tamamlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.