Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Kalfalık ve Ustalık e-Sınav Soru Hazırlama Çalıştayı Başladı

Kalfalık ve Ustalık e-Sınav Soru Hazırlama Çalıştayı Başladı

Önceki Öğrenmelerin Tanınması, Denklik ve Ölçme Değerlendirme İşlemleri İle İlgili Usul ve Esaslara İlişkin Yönerge kapsamında yapılan kalfalık ve ustalık teorik sınavları Ankara İlinde e-Sınav pilot uygulaması şeklinde 28.04.2019 tarihinde yapılmıştır. Kamu kaynaklarının ekonomik ve verimli kullanılması, zaman tasarrufu sağlanması ve başvuru sahiplerinin mesleki yeterliliklerini sınav takvimine bağlı kalmaksızın belgeye dönüştürebilmeleri için mesleki eğitim merkezi programı kapsamında olan tüm alan ve dallarda yapılan kalfalık ve ustalık teorik sınavlarının e-Sınav uygulaması şeklinde yapılması planlanmıştır.

 

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyon Belgesinin Mesleki ve Teknik Eğitimle ilgili 1 inci hedefinde, Mesleki ve Teknik Eğitime Atfedilen Değerin Artırılması Sağlanacağı ifade edilmiştir. Bu amaçla; Bakanlığımız ile UNICEF arasında imzalan Çalışma Programının "Çıraklık Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme Materyalleri Hazırlanması Projesi" kapsamında "Soru Oluşturma ve Geliştirme Çalıştayları" nın birincisi Aydın İli Kuşadası İlçesi Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanlarındaki öğretmenlerin katılımı ile 1-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılmaktadır.

03-07-201903-07-201903-07-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.