Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü Etkinlikleri Kapsamında

İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü Etkinlikleri Kapsamında

İstiklâl Marşı'nın kabulü ve yüreği vatan, millet sevgisiyle yoğurulmuş, kahramanlık sembolü, büyük fikir adamı Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü etkinlikleri kapsamında 2021 temasına "On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal"  uygun olarak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olan okullar arasında çevrim içi slogan yarışması yapılması amaçlanmıştır.

Yarışmaya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilecektir. Yarışmaya katılacak öğrencilerden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Sloganlarda kullanılacak kelimeler sadece İstiklâl Marşı'ndan seçilecektir. Sloganlar, Mehmet Akif ERSOY'un kahramanlığını, vatan, millet sevgisini, şanlı tarihimizi, milletimizin cesaret ve kahramanlığını yansıtan farkındalık geliştiren özelliklerde olmalıdır. Sloganlar en az 4 (dört) en fazla 10 (on) kelimeden oluşacaktır.

Yarışmanın ödülleri:

Ø  Birincilik ödülü   : Dizüstü bilgisayar ile "Katılım Belgesi", Şilt  ve "Safahat" eseri

 

Ø  İkincilik ödülü   : Masaüstü bilgisayar ile "Katılım Belgesi" Şilt ve "Safahat" eseri

 

Ø  Üçüncülük ödülü   :Tablet bilgisayar ile "Katılım Belgesi", Şilt ve "Safahat" eseri

 

Ø  Her İl MEM Birincisine: "Katılım Belgesi", Şilt ve "Safahat" eseri

 

13.01.2021 tarih ve 90757378-821.05-19129321 sayılı Onay ile uygun görülen "Çevrim İçi Slogan Yarışması"şartnamesi, etkinlik takvimi ve dokümanlarına http://mtegm.meb.gov.tr/www/sosyal-etkinlikler/icerik/2601 internet sayfasından ulaşılabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.