Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

"İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü" Etkinlikleri Çerçevesinde Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen Çevrim içi Slogan Yarışması SonuçlandıGenel Müdürlüğümüze bağlı okullarda "İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY"u Anma Günü etkinlikleri kapsamında "On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal" 2021 temasına uygun olarak öğrencilerimizde Vatan, Millet, Devlet, İstiklal ve Tarih Şuurunun yaşatılması amacıyla çevrim içi slogan yarışması 14.01.2021-12.03.2021 tarihleri arasında düzenlenmiştir.

 

Yarışma şartnamesi doğrultusunda 59 ilin öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen ve Valiliklerce belirlenen il birincileri arasından, Bakanlığımızca oluşturulan jüri tarafından 05.03.2021 tarihinde Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Dairesi Başkanı Belma GÜNGÖR Başkanlığında değerlendirilerek ilk üç dereceye giren sloganlar belirlenmiştir.

 

Jürinin belirlediği sonuçlar; Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU'na sunulmuş ve gerçekleştirilen slogan yarışmasına katılımın yüksek olması ve başarılı bir şekilde sonuçlandırılmış olmasından dolayı memnuniyetini bildirmiştir.

 

Dereceye Giren Sloganlar ve Ödüller:

 

Türkiye Birincisi: "Şehadet ile Yükseldi Sancak Ezeli Toprak Ebedi Hak" sloganı ile Sinop Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Mertcan TUNA;

 

Türkiye İkincisi: "Ocakta Helal, Sancakta Hilal, Yurtta İstiklal" sloganı ile İstanbul Beylikdüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sıla AYDIN;

 

Türkiye Üçüncüsü: "Çelik Gibi İman, Cennet Gibi Vatan, Şanlı Bayrağım, Ebediyyen Dalgalan" sloganı ile Kütahya Spor Lisesi öğrencisi Mehmet Eren ERDOĞMUŞ

 

olmuştur.

 

Türkiye Birincisi'ne dizüstü bilgisayar,

 

Türkiye İkincisi'ne masaüstü bilgisayar,

 

Türkiye Üçüncüsü'ne tablet bilgisayar,

 

İl Birincilerine ise, Katılım Belgesi, Şilt ve Mehmet Akif ERSOY'un "Safahat" eseri öğrencilere törenle teslim edilmek üzere Genel Müdürlüğümüzce İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmiştir.

11-03-202111-03-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.