Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programı (İMEP) Kapanış Etkinliğini 23 Mayıs 2024'te Ankara'da gerçekleştirildi.

İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programı (İMEP) Kapanış Etkinliğini 23 Mayıs 2024'te Ankara'da gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu iş birliğinde Avrupa Birliği desteği ile 1 Ocak 2020 tarihinde Expertise France ve Eduser yürütücülüğünde başlayan İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programı (İMEP) Kapanış Etkinliği 23 Mayıs 2024'te Ankara'da gerçekleştirildi.

Etkinliğe programın hayata geçirildiği 12 ilden çırak öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri, ile Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK)'e bağlı esnaf ve sanatkâr odaları birliklerinin temsilcileri, yetişkin eğiti kurumlarından mesleki eğitim kursu kursiyer ve eğitmenlerinin yanı sıra program paydaşı kurum ve kuruluşların temsilcileri ile ilgili kamu kurumları ve uluslararası kurumlar katıldı.

Kapanış etkinliği Türk ve Suriyeli çırak öğrencilerin müzikli performansı ile başladı. Etkinliğin açılış konuşmalarını, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Jurgis Vil?inskas, Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, TESK Genel Başkan Vekili Burhan AKSAK, Expertise France BARIŞ, İstikrar ve Güvenlik Bölüm Direktörü Xavier COUSQUER yaptı.

İMEP kapanış etkinliğinde farklı sergi ve deneyimleme alanları yer aldı. Dayanışma sergi alanı "Ortak İyilik ve Dayanışma" çerçevesinde çırak öğrenciler, öğretmenleri ve işletmelerini bir araya getiren ekolojik yaklaşıma sahip toplumsal fayda sağlayan projeler yer aldı.

Mesleki eğitim deneyimleme atölyeleri ile katılımcılar farklı stantlarda atölye çalışmalarına katılma fırsatı buldular Etkinlik, çırak öğrencilerin müzik eşliğinde seslerini duyurdukları bir performans ile tamamlandı.

24-05-202424-05-202424-05-202424-05-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.