Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İstanbul´da Pilot Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Tasarım ve Beceri Atölyeleri Kuruluyor

İstanbul´da Pilot Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde  Tasarım ve Beceri Atölyeleri Kuruluyor

Genel Müdürümüz Kemal Varın Numanoğlu, İstanbul’daki iki mesleki ve teknik Anadolu lisesinde Tasarım ve Beceri Atölyesi açılması planlanan Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek bilgi aldı.

 

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Genel Müdür Kemal Varın Numanoğlu, Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli projesi kapsamında sektör tarafından kurulan Bridgestone Lassa, Mercedes-Benz, Volkswagen Avek, Çetur Motosiklet Eğitim Laboratuvarı, Bosch-Car Service,  Mutlusan Elektrik atölyelerinde incelemelerde bulunarak, öğretmen eğitimleri, staj ve istihdam konularında bilgi alarak, Beceri Tasarım Atölyeleri için incelemelerde bulundu.  

 

Bu yıl 150. eğitim-öğretim yılını kutlamaya hazırlanan Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerine devam eden Genel Müdür Kemal Varın Numanoğlu, kampus içinde bulunan İstanbul Cumhuriyet Eğitim Tarihi Müze’sini de ziyaret etti. 2 Mayıs 2019 tarihinde “Mekteb-i Sanayide Geçmişten Geleceği 150.Yıl Sektör Buluşmaları” töreni hakkında da bilgi alan Numanoğlu’na okul hamisi İTO Komite Üyesi  Mehmet Barış Daryal da eşlik etti.

22-04-201922-04-201922-04-201922-04-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.