Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İstanbul’da Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında eğitim veren 11 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katıldığı “Sektör Yetenek Avında” yarışması gerçekleştirilmiştir

Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye Otelciler Birliği arasında yürütülen Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında 18 Nisan 2018 tarihinde İstanbul’da Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında eğitim veren 11 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katıldığı “Sektör Yetenek Avında” yarışması gerçekleştirilmiştir.TUROB işbirliğinde Türkiye’mizin eşsiz değerlerinin ön plana çıkarılması ve eğitim verdiğimiz öğrencilerimiz tarafından tüm dünyaya tanıtılması asıl hedefimizdir.
İstanbul’da Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında eğitim veren 11 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katıldığı “Sektör Yetenek Avında” yarışması gerçekleştirilmiştir

Türkiye’de son yıllarda popüler mesleklerden biri haline gelen gastronomi uzmanlığı, öğrencilerimiz tarafından tercih edilen bölümlerin başında gelmektedir. Şef ya da aşçı olmak, mutfak sanatları konusunda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz üniversitelerin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümlerini tercih etmektedirler.

Gastronomi turizmi, potansiyeli açısından Türkiye, son derece zengin değerlere sahiptir. Gastronomi turizminde Türkiye birçok ülkeden daha zengin değerlere sahip olmasına rağmen halen istenilen düzeyde gelişmemiştir.

Meslek liselerinde okuyan öğrencilere; mesleklerini tanıtmayı ve sevdirmeyi, vizyon katmayı; onları iş hayatına hazırlamayı ve alanında ilgi ve yeteneği olan öğrencileri keşfederek meslekte ilerleyebilmelerine imkân tanımayı en önemli hedef haline geline getiren Türkiye Otelciler Birliği, İstanbul Gastronometro ev sahipliğinde ve Ünlü Şef Vedat BAŞARAN’ın Jüri Başkanlığında “Sektör Yetenek Avında” yarışmasını gerçekleştirmiştir. Yarışmaya İstanbul İl’inde Genel Müdürlüğümüze bağlı eğitim veren 11 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katılmıştır.

Yarışmada sonunda;

-Zeytinburnu M. İhsan Mermerci Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  Yarışmanın 1.si;

-Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Yarışmanın 2.si;

-Silivri Selimpaşa İmkb Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Yarışmanın 3.sü seçilmiştir.

Yarışmada Hijyen Ödülünü,

-Kadıköy Şenesenevler Mualla Selcanoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi almıştır.

Genel Müdürlük olarak dereceye giren öğrencilerimizi gönülden kutluyor, başarılarının bir ömür boyu devamını diliyoruz.

18-04-201818-04-201819-04-201819-04-201818-04-201818-04-201818-04-2018

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.