Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İstanbul İlinin Döner Sermaye Çalışmaları Değerlendirildi

İstanbul İlinin Döner Sermaye Çalışmaları Değerlendirildi

İstanbul ilinde Genel Müdürlüğümüze bağlı okulların mobilya ve iç mekân tasarımı alanı döner sermaye çalışmalarıyla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Öğrencilerimize uygulamalı eğitim imkânı veren ve onlara sektörün istediği becerilerin kazandırılması ve kalıcı kılınmasında önemli bir yer tutan döner sermaye işletmelerindeki üretimi artırılması için çalışmalar devam etmektedir. Döner sermayelerde gerçek üretim alanlarında çalışan öğrencilerimizin mezuniyet alanlarında istihdam imkanlarını da artış göstermektedir. Bu anlamda yapılan önemli çalışmalardan bir tanesi bu işletmelerden alınan hazine payının %15'ten %1'e düşürülmüştür. Bu çalışma işletmelerin gelirlerinde önemli bir artış yaşanmasını sağlamıştır. Döner sermaye çalışmalarının temel hedefi öğrencilerimize gerçek iş ortamlarındaki becerileri kazandırarak istihdam edilebilirliklerini artırmaktır.

Toplantıya Genel Müdürlüğümüzü temsilen Daire Başkanı Recep ALTIN, ili milli eğitim yöneticileri ve okul müdürleri katılım sağlamıştır. Toplantıda döner sermaye çalışmalarının niteliğinin artırılması, daha fazla öğrencinin döner sermaye çalışmasında yer alması, öğrencilerin gerçek üretim ortamlarında tecrübe kazanması gibi konular görüşüldü.

08-01-202008-01-2020

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.