Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İstanbul Beşiktaş Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Bünyesinde Denizcilik Alanı Bulunan Meslek Liselerinin Dünü, Bugünü Ve Geleceği Değerlendirildi

İstanbul Beşiktaş Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Bünyesinde Denizcilik Alanı Bulunan Meslek Liselerinin Dünü, Bugünü Ve Geleceği Değerlendirildi

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ÇANKAYA, İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAKDTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer KIRAN; İstanbul Beşiktaş Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, "BÜNYESİNDE DENİZCİLİK ALANI BULUNAN MESLEK LİSELERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE GELECEĞİ" değerlendirildi. İstanbul Beşiktaş Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Eğitim Politikaları Daire Başkanı Durmuş CAN, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Ercan ALPAY, Millî Eğitim Uzmanları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı ve Eğitim ve Belgelendirme Daire Başkanı Özer ÖZBEY, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Sekreteri, Meclis Eğitim ve İstihdam Komisyonu Başkanı ve Komisyon üyeleri ile Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü'nde yer alan okul müdürleri de katıldı.

Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ yaptığı konuşmada; Türkiye, denizcilik eğitimi konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip olduğunu, özellikle 2002 yılında yürürlüğe giren ve denizcilik alanında mesleki ve teknik eğitim veren liselerimize önemli yetkiler kazandıran Gemiadamları Yönetmeliğinin bu alandaki eğitimin standartlarını belirlemede önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getirdi. Diğer yandan; Günümüzde Denizcilik alanında eğitim veren mesleki ve teknik Anadolu liselerimizin sektöre kalifiye eleman yetiştirme misyonlarını başarıyla sürdürdüğünü belirterek bu okullarda verilen eğitim, hem teorik bilgiyi hem de pratik uygulamaları içerdiğini ifade etti. Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ; "Denizcilik alanında eğitim veren mesleki ve teknik Anadolu liselerinin dünü, bugünü ve geleceği üzerine yapacağımız bu değerlendirme, sadece eğitim politikaları açısından değil, aynı zamanda ülkemizin denizcilik sektöründeki rekabet gücünü artırma yolunda atılacak adımlar açısından da büyük önem taşımaktadır." dedi.

"Denizcilik Eğitiminin Dünü, Bugünü ve Geleceği" konulu sunumun ardından Denizcilik eğitiminde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

05-07-202405-07-202405-07-202405-07-202405-07-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.