Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

“İŞLETMELERDE MESLEKİ EĞİTİM UYGULAMALARI MODÜLܔ

Okul ve kurumlarımızda uygulanan işletmelerde mesleki eğitim çalışmalarında uygulama farklılıklarının ortadan kaldırılması, işletmeye  gönderilen öğrenciler ile ilgili bilgilere ulaşılabilmesi ve SGK ile ilgili iş ve işlemlerin zamanında yapılabilmesine ilişkin e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminde; “İŞLETMELERDE MESLEKİ EĞİTİM UYGULAMALARI MODÜLÜ” hazırlanmış ve pilot okullara test edilmek üzere açılmıştır.

Pilot çalışma tamamlanır tamamlanmaz tüm okullarımıza açılacaktır.

Ayrıca; 6764 sayılı Kanun ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesine alınan Mesleki Eğitim Merkezlerine 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı çalışma takviminde belirtildiği şekilde Ocak ayı içerisinde ilk defa kayıt olacak öğrencilerin iş ve işlemleri e-Okul sistemi üzerinden yapılacak olup “İşletmelerde Mesleki Eğitim Uygulamaları Modülüne” uyumlu hale getirme çalışmaları devam etmektedir. 

 

* Söz konusu modül ile ilgili işlem basamakları;

1.Adım; “İşletme bilgileri girişi ekranı” Kurumlar tarafından öğrencilerin gönderilecekleri işletmelerin sisteme tanımlandığı ekrandır. işletme bilgilerinin bu ekrandan girilmesi gerekmektedir.

 

 17-01-2017
2. Adım; Okulların öğrenci gönderdiği işletmelerin “işletme havuzu” ekranında seçilmesi gerekmektedir.

 

17-01-2017

 

3. Adım; İşletmelerde mesleki eğitime gönderilen öğrenciler ile ilgili koordinatör öğretmen ve müdür yardımcısı  belirleme ekranından koordinatör öğretmen belirlenmesi,

  

17-01-2017

 

 

 

 

 


4. Adım; Öğrencilerin yönlendirildikleri işletmelerin hani alan ve dallardan öğrenci aldığının belirlenmesi  İşletme Alan/Dal Seçim ekranından yapılacaktır.

  

17-01-2017
5. Adım; İşletmede görevli personel bilgileri “İşletme Personel Girişi” ekranından girilmelidir.

 

17-01-2017

 

 

 

6. Adım; İşletmeye gönderilecek öğrencilerle ilgili işlemler “Öğrenci Sigorta Bilgileri” ekranından yapılacaktır.

17-01-2017

 

 

 

 

 
7. Adım; Öğrencilerin işletme devamsızlıkları “İşletme Devamsızlıkları Girişi” ekranından yapılacaktır.

 17-01-2017

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.